Máme Parcooooon !!!

Po zdrcující šéfově kritice slabé klubové účasti na jarní poradě klubů (viz. ZA16) se naše výprava tentokrát skládala z celých 4 jedinců. Silná výprava byla nutná, protože nás čekal obtížný úkol - získat už konečně Parcon. Skupina odvážlivců se skládala z obou Václavů, Tomáše a mě. Ostatní se na tento náročný úkol zřejmě necítili. Jejich chyba - musím říct, že bylo skvělé stát se přímým svědkem našeho triumfu. Cesta autem proběhla téměř bez problémů = jenom jednou jsme jeli trochu jiným směrem. Naštěstí Vašek H. si brzy všiml, že jedeme ma SZ, přičemž poznamenal, že si vždycky myslel, že Šumperk je od Chotěboře na SV. Naštěstí skvělý navigátor Tomáš hbitě nalezl nový směr a už jsme si to sypali na Šumperk.
Večer a v noci z pátku na sobotu se sice nic oficiálního nedělo, ale nás čekal velmi důležitý a náročný úkol - lobování v zákulisí (ikdyž někdo by mohl použít i jiná slova). Fakt je ten, že někteří z nás byli v sobotu ránu silně zlobovaní (to neznamená, že by je v noci potkal Lobo). Ale jednání jsme se zúčasnili v plném počtu.
Na počátku se schválil vyšší členský příspěvek a pak již přišlo na představení kandidátů. Kromě Avalonu kandidoval ještě pardubický Salamander, který chtěl uspořádat Parcon v Kopřivnici ve spolupráci s místním klubem Radegast. Měl bych jěště podotknout, že kandidáti měli k dispozici nástěnku, na které mohli už od pátku prezentovat svoje představy o conu. Z obou kandidatur vyplynula jedna veselá věc - stejný termín, který se navíc kryl s plánovaným Tatraconem. Ale došlo k velmi rychlé a rozumné domluvě a pořadatelé Tatraconu svolili s přesunem svého termínu. Těsně před hlasováním ještě promluvil Z. Rampas. Pro nás velmi překvapivým způsobem. Poznamenal totiž, že na Avalcon má jenom samé kladné reference a prý se několik lidí díky nám dostalo k fandomu (teď nevím s jakým "ef"). Výsledek hlasování byl velmi jednoznačný - pro naši kandidaturu hlasovalo 26 zástupců, pro pardubickou 3 a 2 hlasující se zdrželi.
Dále se volila rada fandomu. Kromě staronových členů E. Čiernyho a J. Vašáta uspěli Vašek Pravda a Michal Bronec. Revizorem pak byla zvolena Jolana Čermáková. Byly také navrženy nominace na ceny Mlok a Ludvík, hovořilo se o propagaci sci-fi a fandomu, o přilákání dalších klubů, zda a co nabídnout hráčům atd. Během diskuse o managerovi Fandomu se nechal Vašek slyšet, že možná zkusí na jarní poradě na tuto funkci kandidovat. Managerovi úkoly nebyly diskutovány, protože se čeká, s čím přijde sám kandidát. To je zhruba vše z jednání, ještě bych podotkl, že Carola Biedermanová slavila významné životní jubileum, tak nechyběl ani hromadný přípitek na její slávu. A nesmím zapomenout na hromadné fotografování.

Pavel Koten