Recenze pro 22. týden

Ten válečný život - Lucius Shepard. Winston Smith, brož. 445 stran, 119,- Kč. S válečnou sci-fi se nám roztrhl pytel. Další válečná scifárna z nedaleké budoucnosti vyprávějící o vojácích, kteří jsou kvůli větší efektivnosti jejich bojových schopností měněni na částečné kyborgy.

Zloděj duší - Clive Barker. Mustang, váz. 169 stran, 119,- Kč. Úsměvně strašidelná pohádka zcela vybočující z tvorby tohoto hororového spisovatele. Příběh malého znuděného chlapce, který se nechá zlákat zázraky starého, kouzelného domu, aby posléze objevil i temné stránky této budovy, jistě zaujme každého.

Androidova pomsta (Mark Stone 23) - Jean-Pierre Garen. Ivo Železný, brož. 95 stran, 54,90 Kč. Copak nového nám asi přináší tento nepřemožitelný, nejchytřejší, nejbohatší a vůbec všechno nej hrdina celé známé galaxie?

Metaři Věčného života (Ledová společnost 20 - nebo 120?) - G. J. Arnaud. Ivo Železný, brož. 111 stran, 59,90 Kč. Poslední svazek první části Ledové společnosti. Mrazivá Země třetího tisíciletí, civilizace na kolejích. Lien Rag se vyává zachránit profesora Harla Merna z rukou Neokatolíků. Obnovitelé Slunce vzlétnou s novou vzducholodí a snaží se přimět trpaslíka Kida ke spolupráci. To čumíte co? No, tak zhruba tolik jsme toho pochopili i my z téhle krátké anotace na obálce knihy.

Starman Jones - Robert A. Heinlein. Classic, brož. 233 stran, 89,- Kč. Zatím jsme se popravdě řečeno nedostali k pročtení této knihy, takže Vám můžeme sdělit pouze náš první dojem. Nuže: vzhledem k nakladateli bude v knize opět hromada překladatelských, korektorských i jiných chyb a vypadá to na hard sci-fi (ale u Heinleina čtenář nikdy neví).

Příliš mnoho příšer (druhá kniha trilogie Ebenezum) - Craig Shaw Gardner. Polaris, brož. 239 stran, 86,- Kč. Druhý díl příjemné a úsměvné trilogie na téma čaroděj a jeho učeň, přičemž humor je poněkud "kedrigernovský". Jestliže Vás neupoutá ani tohle, tak super obálka od Joshe Kirbyho určitě.

Zelený Raoul (nekonečný příběh České republiky očima ufona) - píše Hruteba, kreslí Štěpán Mareš. Český spisovatel, brož. počet stran neuveden, 87,- Kč. První ryze český politický sci-fi comics známý z týdeníku Reflex. Má Tereza Pergnerová talent? Zavřou Buzkovou? Zastaví major Zeman řádění vlkodlaka? Pašovali skutečně včelí medvídci morfium? Jí Havel žáby? Kam se poděla osmá rota? Máte raději Tchibo, Dadák nebo Standard? Kdy připlave Venclovský? Kolik je hodin? Na všechny tyto zapeklité otázky odpoví Zelený Raoul!

Máša & Dimoun

<-Návrat do hlavní stránky recenzí