Recenze pro 43. týden

Až za slunce západ plout - Robert A. Heinlein. Classic, brož. 437 stran, 135,- Kč.
V některém minulém Amberzinu jsme psali, že nejhorší román od R. A. Heinleina, který zde vyšel, je Číslo bestie. Po dnešku tomu tak není, tím nejhorším je teď Až za slunce západ plout. Čím nás Classic překvapí příště?

Velký boj (Vyprávění o Nomech) - Terry Pratchett. Magnet-Press, brož. 157 stran, 89,- Kč.
Druhá část roztomilé trilogie o pidipotomcích pidikosmonautů. Tentokrát o tom, jak bojovali s lidmi. Zkrátka je to opět bezva, koukejte si zakoupit.

Den na prokletí - David Gerrold. Classic, brož. 434 stran, 135,- Kč.
Druhý díl (konečně!) Války s Chtorry. Cose týče překladu, rozhodně lepší, než ten první, ale na nápady o něco chudší. Příznivci válečné sci-fi však rozhodně nebudou zklamáni, pár drsných scén se najde. Už se těšíme na díl třetí "Zlost tiší pomsta".

Conan z Aquilonie - L. Sprague de Camp & Lin Carter. United Fans (Poutník), brož. 188 stran, 69,- Kč.
Další Conan, v překladu Jana Kantůrka pochopitelně mnohem lepší, než Conan od nakladatelství Mustang. Příběh je trochu netradičně zasazen do doby, kdy je Conan již patnáct let králem Aquilonie, má tři děti a řeší staré problémy s pomocí svého dospívajícího syna Conna.

Conan nepřemožitelný - Robert Jordan. Mustang, brož. 238 stran, 89,- Kč.
Na rozdíl od předchozí knihy zde máme Conana coby devatenáctiletého zloděje, který se naštve, neboť mu někdo vyfoukne lup před nosem a to se přeci nedělá. Vzhledem k tomu, že vyšli hned dva Conani najednou, mohou čtenáři sami posoudit, které nakladatelství připravuje své knihy lépe (ale skalním příznivcům svalnatého hrdiny to nejspíš bude stejně jedno).

Tak čau u Croma! Máša & Dimoun

<-Návrat do hlavní stránky recenzí