Recenze pro 49. týden

Trůn z dračích kostí - Tad Williams. Laser, brož. 758 stran, 179,- Kč. Když přeskočíte prvních čtyřista stran, tak jde o docela slušné fantasy. Navíc jde pouze o první díl! To jsme zvědaví, kolik bude nestravitelného textu v dalších dvou pokračováních.

Rubínový rytíř - David Eddings. Classic, brož. 432 stran, 119,- Kč. Dotisk prvního vydání. Jestli ho nemáte vězte, že jste o nic nepřišli.

Stříbrný trn - Raymond E. Feist. United Fans a Klub Julese Vernea, brož. 463 stran, 142,- Kč. Skvělé pokračování Mága. Tentokrát se zdá, že dávný a obávaný Nepřítel našel díky trhlině cestu na Midkemii a hodlá ji pochopitelně ovládnout. Nicméně se mu postaví hrstka statečných.

Železný trůn - Simon Hawke. Návrat, brož. 443 stran, 158 Kč. Další svět a další nekonečné řady románů avšak tentokrát jde (údajně) o samostatné romány. Uvidíme ...

Hledač (Dark Sun) - Simon Hawke. Návrat, brož. 259 stran, 130,- Kč. Druhý díl Zatracence, který ani jeden z nás nebude číst. Užijte si to.

Velký let (Vyprávění o nomech) - Terry Pratchett. Magnet-Press, brož. 169 stran, 89,- Kč. Třetí a závěrečný díl příběhu o maličkých kosmonautících. Rozhodně stojí za přečtení a ten, kdo tvrdí, že čte jenom Zeměplochu je pako (Máša čte jenom Zeměplochu - Dimoun) (Dimoun kecá - Máša).

Čaroděj se ztratil - Christopher Stasheff. Polaris, brož. 239 stran, 89,- Kč. Další část nekonečného cyklu stounovského typu, tentokrát ve fantasy stylu.

Brány Anubisovy - Tim Powers. Najáda, brož. 459 stran, 139,- Kč. Skvělá časovka, všem doporučujeme. Nutno číst v klidu, neboť děj je plný zajímavých zvratů.

Cena slávy (Battletech - Sága legie šedé smrti) - William H. Keith, jr.. Altar, brož. 335 stran, 120,- Kč. Třetí část akční scifi o vesmíru, v němž jsou hlavní bojovou silou velcí bojoví roboti (OBRy). Na rozdíl od poněkud slabšího druhého dílu jde Cena slávy docela číst.

Z dob říše - Pavel Houser. Altar, brož. 233 stran, 89,- Kč. Tuto knihu lze pravděpodobně doporučit pouze hráčům Dračího doupěte. Přestože nejsme žádnými příznivci DrD a drakobijců už vůbec ne, rádi bychom upozornili Janu Rečkovou, že když si chce s někým vyřídit účty, tak recenzní rubrika Ikárie na to není nejlepším místem. Jednak je to sprostý a jednak to odnese i spousta jiných lidí, nakladatele nevyjímaje.

Bill, galaktický hrdina - Harry Harrison. AF167, brož. 212 stran, 113 Kč. První román o Billovi, napsaný skutečně Harry Harrisonem (ne jako ty sračky z Classicu) a prestože jde o naprosto ulítlou věc, tak se dá tento román číst bez zatínání všech svěračů.

Bitva démonů - Jan Jam Oščádal. AF167, brož. 250 stran, 109,- Kč. Po naprosto děsivých Bratrech, za které J.J.O. dostal Cenu Karla Čapka (což nechápeme), jsme tuto knihu odmítli přečíst a ani ve chvíli největšího čtenářského absťáku, který zřejmě nehrozí, ji neotevřeme, TAK PŘÍSAHÁME! (možná po vánocích - Máša)

Dzwille - Jaroslav Velinský. 2D studio, brož. 413 stran, 119,- Kč. Poněkud zmatený a nepřehledný příběh a jelikož jsme ho ještě nedočetli, tak nevíme o čem je (možná po vánocích - Máša).

Conan a nefritový amulet - A.S. Pergill & J.A. Poloni. Návrat, brož. 206 stran, 98,- Kč. Conan pouze pro zaryté conanisty, protože předchozí dva romány od R. Šimůnka (pardon A.S. Pergilla) nešly přečíst a radši dvacetkrát Komunistický manifest, než tohle.

Princ a žoldnéř - Jerry Pournelle. United Fans a Klub Julese Vernea, brož. 349 stran, 98,- Kč. No konečně! To jsme se načekali na třetí román tak dobré série. Tentokrát to vypadá, že se loučíme s plukoníkem Falkenbergem a v dalších pokračováních budeme sledovat osudy nového hrdiny, mladého Prince.

Hvězdný Lummox - Robert A. Heinlein. Classic, brož. 238 stran, 98,- Kč. NE, tuto knihu rozhodně číst nebudeme! Dosť bolo Heinleina! A zvlášť od Classicu! (tak tohle ani po vánocích - Dimoun & Máša)

Impérium - Arthur C. Clarke. Baronet, váz. 284 stran, 129,- Kč.

Malstrom (Zlatý věk Venuše II) - Paul Preuss (Arthur C. Clarke). Baronet, váz. 251 stran, 129 Kč. Nakladatelství Baronet se rozhodlo, že nás, čtenářskou obec bude oblažovat díly klasika SF A.C.Clarka. Škoda, že ho nikdo z nás už nečte.

Krysa z nerez oceli - Harry Harrison. AFSF, brož. počet stran neuveden, 75,- Kč. Sám autor slavného románu se pokusil o gamebook. Nic moc.

Prokletí z Ruelu (Lone Wolf 13) - Joe Dever. AFSF, brož. počet stran neuveden, 99,- Kč. Gamebook.

Kharé - bašta zla (Magie 2) - Steve Jackson. Perseus, brož. počet stran neuveden, 79,- Kč. Gamebook.

Vesmírný zabiják - Steve Jackson & Ian Livingstone. Perseus, brož. počet stran neuveden, 60,- Kč. Gamebook.

Fantom ulice - Ian Livingstone. Perseus, borž. počet stran neuveden, 65,- Kč. Zase Gamebook.

Nežerte a uvidíte zlatý prase.

Dimoun & Máša

<-Návrat do hlavní stránky recenzí

Dimoun & Máša