SFK AVALON

Při příležitosti pořádání třetího ročníku AVALCONu v Chotěboři, povýšeného na Parcon 1998, bychom se Vám rádi představili v současné podobě. Dostáváme se tak sice do nebezpečí, že nás ušlapou rozvášněné fanynky, ale mi to rádi riskneme. Jsme tak trochu dobrodruzi.

Nepotkala nás naštěstí žádná změna režimu, takže i nadále platí to, co jsme kdysi napsali o vzniku klubu do našeho fanzinu Zbraně Avalonu (ZA). Úpravy historie se nám vyhnuly a tak mohu i nadále tvrdit, že jsme se tak dlouho s T. Bačkovským hecovali, až jsme sami před sebou nemohli vypadat jako chlubílkové a tak jsme vylepili pár plakátků ve městě. 12.4. 1994 se sešlo pár nadšenců v prostorách firmy Andromeda s.r.o. Na prvních schůzkách jsme se oťukali, vybrali název pro klub a začali vydávat Zbraně Avalonu. Přihlásili jsme se do fandomu, začali odebírat Interkom, debatili, četli, koukali, jezdili na akce. Začínalo nás devět. Takhle to bylo a pokud někdo bude někdy tvrdit, že jsem chodil po městě a tahal lidi do klubu za vlasy nebo pod pohrůžkou násilí na rodinách, nebude to pravda.

Čas běžel a postupně se ukázalo, že v původní sestavě nevydržíme. Někteří slabší jedinci odpadli. Čest jejich památce. Naštěstí se objevili další a tak je nás nyní asi 13 aktivních a 5 návštěvníků, dále máme čestné členy a členy-dopisovatele, jejichž počet se rychle zvyšuje.

Avalcony rozšířily významně naše řady a tak doufáme, že letošní Parcon-Avalcon a vývěska klubu ve městě snad pomohou rozšířit naše řady ještě víc. Scházíme se ve stejném domě jako na začátku a snad nám to vydrží, takže ten největší problém máme vyřešený. Na schůzkách věnujeme hodně času přípravám na Parcon-Avalcon, také debatám nad stavem fandomu a Fandomu. Pochopitelně si doporučujeme knížky a filmy, počítačové hry, ale bavíme se i o ne SF tématech. Také jsme si zahráli Dračí Doupě a Talisman, pochopitelně jen jednoduché dobrodružtví pro začátečníky, ale i tak se nám to líbilo. Protože ve městě přibývá zájemců o Magic, uvažujeme i o koupi karet pro klub, aby si mohli zahrát všichni a nemuseli do toho strkat moc vlastních peněz.

Doposud se nám podařilo vydat 18 čísel neustále se zlepšujícího fanzinu Zbraně Avalonu + sešit erotické fantasy Rion + dva díly sbírky brutálních a nenormálních povídek ze soutěže Ježíšku, já chci plamenomet. Ceníme si spolupráce s Janou Rečkovou, Karlem Šlajsnou, Jaroslavem Polákem a Miroslavem Štěpánkem, kteří nás zásobují povídkami, i spolupráce s Vojtechem Lackem a Lubošem Novotným, kteří jsou autory většiny kreseb. Děkujeme i dalším autorům. Uvítáme pochopitelně i další, hlavně autory povídek a kreseb, ale i recenzí, publicistiky atd. Zlepšující se kvalita byla potvrzena nominací na ocenění Akademie SF, F a H.

Účastnili jsme se v různé sestavě Parconů, Bohemiaconů, Draconů, Miniconů, Pragoconu, porad Fandomu a dalších akcí. Teď právě máme plnou hlavu Parconu-Avalconu 1998, protože chceme, aby to byl úplně skvělý zážitek pro všechny účastníky. A to taky bude!

19. března 1998 Václav Pravda 103