Jarní porada sci-fi klubů

Foto z porady na [http://www.vikomt.cz/andromeda/Jpor/fotojapo.htm]

Tomáš B. se neozval, Pavel Koten se na poslední chvíli omluvil a tak jsme s mojí drahou tříčtvrtinou vyrazili bez nich. Zato jsme vezli Honzu Macháčka a Zdeňka Rampase. To píšu jen abyste mohli hned začít spekulovat o skutečném stavu vztahů mezi mnou a prezidentem. Trochu bulvární šťávy je nám zapotřebí.

Cesta by proběhla skvěle, nebýt toho, že jsme jeli z Prahy po hradecké „dálnici", na které patrně hukot kol neslyšíte jen jedete-li v tanku se zacpanýma ušima. Také nebýt toho, že pršelo a byla tma a že jsme uposlechli značky vyzývající k objížďce, kterážto byla možná značená, možná ne. Faktem zůstává, že věren tradici jsem neměl nejen mapu Šumperka, ale ani mapu republiky. Zabloudili jsme do končin, které v nás vzbuzovaly otázky, čím se asi živí zdejší obyvatelé. Polorozpadlé ohavné baráky v horách, blikající světla za okny. Čekali jsme odkud se na nás vynoří nějaký ten upír nebo jiná hororová postava. Tak nějak to asi vypadá v Transylvánii.

Nakonec jsme dorazili na poradu, přivítali se se všemi, ubytovali a vydali za prací. Zatímco Petra se seznamovala s prostředím a lidmi, já jsem zařizoval různosti - přednášky, přihlášky, fanziny a podobně. Večer nebyl moc dlouhý, protože jsem v záchvatu šílenství držel ten víkend dietu a tak jsem odmítal i alkohol. Tudíž chybělo palivo k setrvání do pozdních nočních hodin.

V sobotu jsem vstal, nic mě nebolelo, nebyl jsem ospalý, zázrak. Rozběhlo se samotné jednání. Na úvod vstávali zástupci jednotlivých klubů a představovali sebe, klub a jeho aktivity. Nebyl jsem na poradě poprvé, ale pár lidí jsem ještě neznal a nevěděl jsem ani o různých zajímavých akcích, které se odehrávají v různých koutech republiky. Hned jsem si udělal poznámku, že tohle musíme vylepšit. Mezi starými známými se jako zjevení objevili kluci z kolínského klubu Rauko. Mladí, literárně zaměření a vydávají fanzin!

Dál se řešilo : anketa sledování loňských SF filmů (vyhrály hvězdné války před Muži v černém, Imperium vrací úder, Pátý element, První kontakt - ST, Contact), anketa čtení knih, termíny akcí (15.-17.5. Vartacon, 3.-9.8. Tatracon, 20.-23.8. Bohemiacon, 4.-6.12. Dracon), hlasování o ceně Ludvík a ceně Mlok za zásluhy (zatím tajné, ale dopadlo to rozumně), program Parconu (bude super), SF CD (připravuje se na Parcon, oficiální SF CD se pozdrží), Cena Karla Čapka, ročenka fandomu (připravuje Pepa Vašát, vypadá to slibně), kolize zájmů Bohemiaconu a Draconu ohledně zahraničního hosta (sponzor nakl. Návrat slíbilo Bohemiaconu, ale dá Draconu), na víc si nevzpomínám.

Jako poslední bod se řešil manažer Fandomu. Jediný kandidát, hádejte kdo, představil své vize a byl za ně odměněn zvolením dočasným manažerem. První výsledky mám dokladovat na podzimní poradě. Ale kostru mých představ a možností nastíním v jiném článku, který zde snad rovněž najdete. Otázkou zůstává kdy.

Takže jen stručně. Většinu korespondeční, administrativní, obíhací, redaktorské, účetní a vůbec nevděčné práce přesuneme na asistenta manažera Fandomu, což bude někdo na civilní službě. Zatím se nehlaste, výzva bude uveřejněna. Manažer bude placený podílem z toho, co získá od sponzorů. Náplň práce - propagace a reklama Fandomu, hledání sponzorů, koordinace aktivit klubů, vyvíjení dalších aktivit, pomoc klubům a fanouškům.

Sobotní večer jsme strávili pokecáním, náborem dalších přednášejících a upřesňováním domluveného. Nepřijede Jirka Pelech, což je škoda, ale jinak jsme domluvili například přednášku Honzy Pavlíka o Star Treku a parconský křest nové knihy Jardy Mosteckého. Popovídal jsem si také s kluky z Rauko. V bohaté a skvěle moderované (J. Mostecký) tombole jsme něco vyhráli, i když šampaňské na nás nevyšlo. Odjeli jsme v neděli kolem desáté.

Příští porada se koná zase v Šumperku, vyjadřuji dík pořadatelům, další možnost pro jaro nabídla Chotěboř a Kopřivnice.

Vašek Pravda, SFK Avalon