Převzato z časopisu Kaoz!, leden 1990
V rámci zachování autenticity přeloženo do hovorové češtiny.

Natočili jste album. Jak jsi s ním spokojený?
Myslím, že se docela povedlo. Nechci to moc hodnotit, ale řekl bych, že je to věc, která jde dovnitř, pod kůži. Je to dost blbá deska co se nálady týče, ale po tom, co jsme zažili na poslední šňůře, nemáme moc optimismu na rozdávání.

Jak to myslíš?
Podívej se, když sedm, osm hodin denně sedíš v mikrobuse přecpaným technikou, prázdnýma flaškama od piva a vajglama, tak nemáš moc dobrou náladu. Jediný co můžeš dělat, je chlastat něco, co tě dostane z toho podělanýho smradu upoconejch chlapů, a dívat se jinam, když si ostatní honí. Navíc se na předposledním koncertě náš řidič předávkoval herem, takže jsme z toho byli dost špatní.

Jaký je tvůj názor na tvrdé drogy?
Seru na ně.

(Kráceno)

Slyšel jsem, že jsi prohlásil, že končíš s jakýmkoliv náboženstvím. Co tě k tomu přivedlo?
Přivedlo mě k tomu to, že Bůh je podělanej parchant. Když se podíváš, co se děje kolem, tak ti musí být jasný, že na nějakou víru v lepší příští tady prostě není místo. Kdyby byl Bůh, nemohlo by se dít třeba ve Venezuele to, co se tam teď děje. Nechal jsem křesťanství, protože problém je v Kristovi a všech těch žvástech okolo. Zkusil jsem islám, kterej zvenku vypadá trochu líp, ale když do toho pronikneš, vidíš, že je to stejný jako křesťanství. Seru na to a měním si jméno - Juan Jesus Muhammad Valdez.

Když jsi mluvil o Venezuele - slyšel jsem, že jsi byl členem Rudé stezky, která má prý na svědomí jen na Venezuelských hranicích dvatřicet zabitých. Je to pravda?
Podívej se, co jsem kdy dělal nebo nedělal, po tom je každýmu hovno. Nechci o tom mluvit, a myslím, že tohle měl bejt rozhovor hlavně o muzice.

Dobře, zpátky k muzice. Sleduješ nové trendy? Co si myslíš současném stavu hudební produkce?
Je to stejný jako se vším ostatním. Občas se objeví něco fakt novýho a originálního, ale během pár měsíců se na to nalepěj producenti a jsi v prdeli. Všichni tě začnou kopírovat a napodobovat, takže nakonec vypadáš jako největší pako, když hraješ svou vlastní muziku. Pomalu začíním mít dojem, že s hudbou skončím a vstoupím do armády. Tam alespoň víš na čem jseš: kolem tebe samý blbci, nad tebou samý blbci, a ti nějvětší pitomci jsou úplně nahoře. Nedávno jsem slyšel našeho víceprezidenta říkat, že si musí obnovit znalosti latiny, protože jede do latinský ameriky. Co si mám o takovým dementovi myslet? Tohle je druhej nejmocnější chlap v tomhle státě?

Takže chceš říct, že končíš se Solid Oil Support?
Ještě nevím. Mám už v hlavě texty na další desku, Ian Morgan teď maká na muzice. Nevím jak dlouho to jěště vydržím, ale rozhodně bych chtěl bejt podepsanej ještě alespoň pod druhou deskou SOS. Pak se uvidí.

(Kráceno)

Díky za rozhovor.