||
parcon.jpg (15986 bytes)

PARCON - AVAL©ON 1998

3. - 6. 7. 1998 CHOTĚBOŘ

Setkání fanů sci-fi, fantasy, hororu, UFO, kosmonautiky, her

Pořádá SFK Avalon ve spolupráci s AmberZine

kontaktní e-mail: parcon@amber.zine.cz Parcon'98 ONLINE

Titulní strana & novinky Program Soutěže
Přihláška Seznam přihlášených Vstupné
Ubytování a stravování Doprava Různé

.Novinky & zpravodajství:
Parcon log closed - README.TXT [8.7.1998, 13:59]
Tak jsem si chystal materiály k parconské reportáži do červencového čísla AmberZine a při té příležitosti došlo také na Parcon News.
Je to síla. Z jednotlivých nepravidelných "vstupů" na čtenáře dýchá alespoň odlesk té neuvěřitelně hektické atmoséry, která provázela tento podle mého názoru docela vydařený con.
Pro zachování autenticity jsme neopravovali překlepy a nelogičnosti ve větách a ze stylu příspěvků je často znát, kdy byli jejich autoři na pokraji duševních sil, kdy nebyli zvyklí na klávesnici, popřípadě kdy už se nedokázali trefit na jednotlivá písmenka.
Vstupy jsou řazeny proti proudu času, nejnovější jsou jako první. Chcete-li tedy začít od začátku conu, vstupte do archivu novinek a postupujte vzhůru.
BVer

Balíme [6.7.1998, 8:49]
v našem kumbálku, Po dobu tří dnů jsme si tu vytvořili pohodové prostředí - něco mezi skladištěm knih, kanceláří garážové firmy a hotelovým barem. Zkrátka On the Edge :-)
A že jsme si to tu dobře užili. Chtěl bych poděkovat všem, kteří s námi měli po dobu konání conu něco společného: Díky Tomáši Jindrovi (JCS) za zapůjčení počítačů a neutuchající HW servis, díky Standovi Pavlíčkovi za překlady v konferenci, díky Ivanovi Adamovičovi, Honzovi Vaňkovi a Honzovi Hurychovi za chytré otázky, díky Vlastovi Talašovi za ten Snow Crash, díky Pavlovi Kotenovi, že to všechno zvládal a díky všem Avalonským a velkému šéfovi Vaškovi Pravdovi za to, že to bylo tak šílené a my k tomu mohli přispět.

Parcon 1998 se chýlí ke konci. Většina hostů již odjela, zbývající právě odjíždějí, nebo se probouzejí do kalného Chotěbořského rána. Zbývá pár posledních bodů programu.
BVer


Kačenka bude [6.7.1998, 0:36]
Chystá se hřeb nedělního večera - proslavený snímek Kačenka, bez něhož už si žádný Avalcon nedovedeme představit.
Velmi zdařilá byla i přednáška Sex v SF Eduarda Kocourka, která někoho svou otevřeností odradila. Erudovaný a v tématu značně zběhlý přednášející plně využil audiovizuální techniky a představil mnohdy nic netušícímu publiku japonskou mangu - neslušné kreslené obrázky a úryvky z ještě neslušnějších filmů.
BVer

Snow Crash zachráněn! [5.7.1998, 22:09]
V kuloárech jsem se dozvěděl, že práva na Stephensonův román Snow Crash získal po určitých periopetiích konečně Talpress. Má radost nad tím, že kniha nebude překladem zprzněna, nezná mezí.
BVer

Koniáš [5.7.1998, 20:51]
cenu za nejhorší překlad roku dostává Ivo Reitmayer za překlad Simmonsovy sbírky Modlitby ke zlomeným kamenům.
BVer

Miss Parconu 98 [5.7.1998, 20:02]
se jmenuje Dana Andrýsková. Gratulujeme.
BVer

Historická prča [5.7.1998, 19:24]
Jak už poznamenal BVer, byl šerm fakticky dobrý. Nejvíc mě dostalo, že si ti lidi vůbec nedělali násilí s nějakou pseudohistorickou mluvou - místo toho na sebe pokřikovali věci jako "Myslíš, že se eště zvedne?", "Jdeme do hospody a za ženskýma", nebo "Hej, ty záchodová míso" (akorát, že neřekli záchodová míso...)

jXb

PS: Taky jsem se chtěl ještě vyjádřit k přednášce jakéhosi záhadopravce Lubomíra Šafaříka. Nakonec jsem ale neměl sílu to poslouchat a nechtěl jsem ho fyzicky napadnout, k čemuž by jistě došlo, kdybych se pokusil proti tomuto člověku argumentovat. Nicméně nezklamal a na konci rozdával navštívenky (asi kdyby někomu doma strašili duši) (Ale moc připravenou tu přednášku neměl...).


Fantasy Show [5.7.1998, 19:04]
Vcelku zajímavá podívaná - sice si nepotrpím na podobné akce, ale musím uznat, že soubor Arien (Praha) pojal své vystoupení nápaditě. Souboje byly živé, divoké, efektní pády, šermíři se rvali s chutí. Celek měl ovšem blíže k divadlu - vtípky, zápletka, hodně mluveného slova.
Show se konala ve velkém sále, přední řady byly v neustálém ohrožení života, jednou žoldnéř dokonce málem mečem probodl reproduktor. Dáreček, stálý fandomový fotoreportér, málem přišel o foťák.
Doporučujeme ARIEN.
BVer

Přijeli šermíři [5.7.1998, 17:25]
Přijeli šermíři, AmberZine měl přednášku o konferenci. Ta se utěšenšě rozjela, účastníci Parconu vymýšlejí otázky, autoři odpovídají. Apelujeme na naše čtenáře, ptejte se, dokud je čas! - BVer

Klenot světového sci-fi filmu [5.7.1998, 14:33]
Pakistánský velkofilm Shanee -
V dnešní době amerických a francouzských sci-fi filmů vyloženě potěší mimoevropská a zvláště pakistánská produkce. Měl jsem možnost na Parconu shlédnout asi tříhodinový sci-fi velkofilm a jelikož na mě velice silně zapůsobil (asi jako rána kaldivem) podělím se o zážitky s vámi.
Film je směsicí několika předloh. Mezi těmi hlavními jmenujme film Starman, Robocop, E.T., Terminator, Laurel a Hardy, Šimon a Matouš a zfilmovaný Korán. Děj je vcelku prostoduchý a plně odpovídá předlohám. Sličný jinoch Shanee z vesmíru, vybavený nadlidskými schopnostmi se zamiluje do dívky strašného jména a z nepochopitelných důvodů si znepřátelí zloducha, stvoří dítě, zabije houfy lidí a mnoho jiných klasických zápletek.
Hlavním rysem filmu je STRAŠNÁ kamera, UBOZÍ HERCI švitořící indicky, neskutečně PRIMITIVNÍ TRIKY (kam se hrabe Ed Wood) a ZDLOUHAVOST, která určitě odradí všechny kromě sci-fi masochistů. Vlastně jde o to, že Shanee běhá okolo, zabíjí, jeho milenka příšerně řve, jejich syn se stane Supermanem, a Shanee je sežehnut Laserem, on se pototm obrátí na Korán a všichni se veselejí. Připočítáme-li idiotskou hudbu a reklamy ktere beží každých pět minut v okně v dolní části obrzovky, vyjde nám výbušná kombinace pro sci-fi masochisty a ostatní hard-core fandy, kterou si nesmí nechat ujít. Žel tento film není a asi nikdy nebude ve videopůjčovnách a proto, jezděte na Cony a doufejte že ho někdo zase přitáhne.
Pavel Machálek (ICQ # 747 69 22)

starší novinky...
.