Pirvínova korespondence

dopisy 8 - 14


dopis 8 - 91-01-05-19-32

Milá Radko,
píšu Ti dopis, protože ?"?! ááááá, už zase, u Joviše!

Milý příteli!
Tvůj poslední dopis bych přirovnal k Maelstromu (promiň, zapomněl jsem na " nad o ve slově Maelstrom(promiň, zapomněl jsem na " nad o ve slově Maelstrom(promiň, zapomněl jsem na " nad o ve slově Maelstr(m))) smetí proudícího z jedné do druhé. Ihned po jeho přečtení jsem si popátral na téma "Magorem snadno a rychle". Buď klidný, přišel jsem na to, že je důležité v jakém smyslu slova a jakého slova to bereš. Doufám, že jsi rád.
Děkuji též za dobré rady ohledně číňanů a reprobeden. Jsem hluchý a zničil jsem svou aparaturu.
Káva bleše do hrobu nepomůže.

Mrzí mne, že se ti zacyklovalo Tvé superextrahypernadtakseztohoposerego. Poradím Ti. Vyvolej znovu čtvrtý rozměr a řekni mu, že Karel nepříde ale Soňa už tu ovci porodila. Určitě to pomůže.
Už jsi si dnes čistil supy, lemro?
Tuhle jsem se šeřil v přítmí na svém zadním příšeřišti v příšerné tmoucí tmě a zjistil jsem, že Pirvín se stále rozrůstá a nafukuje se do nebývalých rozměrů. Volám tedy :"Pomóc!" Musíme to zarazit. Vím, tento svět i s jeho ubohými třemi rozměry se nám zachránit nepodaří, ale co ty ostatní? Beru zpět, ať chcípnou.
Pošli poštou rybě bombu.
A nyní trochu vážně, můj nejoblíbenější rabíne. Musíme trošilililinku sem tam občas tuhle i támhle, ale hlavně co nejdřív, dokompletovat nějaká Pirvínova díla. Víš, cítím že na mě přichází stáří, a chtěl bych, ještě než uložím svá stará skripta do hrobu, vidět tu knihu knih kňah.
Chceš být šťastný a nevíš proč? To je dobře, jinak by to byla nuda.
Pokaždé, než jdu spát, ukradnu Ti nějaké gigabyty. Doufám, že si je před spaním nepočítáš, stejně, jak Tě znám, určitě bys usnul ještě dřív, než bys je spočítal.
Něco poněkud jiného byrokratický inspektor, něco zcela jiného rodič opičí láskou spjatý s málo učenlivým synkem. Z toho plyne jediné. Kvadriky se nám nepodaří zkrotit ani na šestý pokus. Já to zkoušel a porouchal jsem si II. Díl. Zkus to nějak vyřešit. Je to zajímavý úkol.
Co na to říká Anna biletářka?
Ještě jednu věc. Byl tu Karbon a říkal, že už má dost toho, jak Retrixovi smrdí dlouhé vlny. Měli bychom mu snížit knihočet.
Ztvrdne-li sádra, nevypadne oko.
S pozdravem : "Mlha chodí po špičkách, aby nevyplašila s."
PůlPirvín
David


dopis 9 - 91-01-11-20-28

Doprdelepráce ! Byl bych rád, kdybys mě neoslovoval Milá Radko a nepletl Pečírkovo soukromí do Pirvínovy veskrze pseudointelektuální korespondence.

Milý příteli !
Poslední dobou se zaobírám teorií velkých čísel a zkouším vypočítat počet nesmyslných kombinací českých slov. Je jich hodně, máme se co činit, abychom je všechny použili. Při posledních výpočtech se mi zavařil můj kopuloprocesor, tak jsem ho snědl a vyklonoval si jiný. Poslední.
Mám pocit, že slovo "Poslední" nabývá pro tuto civilizaci stále většího významu. Je čas přetransponovat se do nějaké zapadlé galaxijky, kde není co zkazit.
Lze-li zabít dvě mouchy jednou ranou, lze též zabít jednu mouchu dvěma ranami a tedy i půl mouchy jednou ranou. Tolik Pythagoras.
Zapni rádio.
Čtvrtý rozměr říkal, že Karel už tam dávno byl a Soňa se odstěhovala do souhvězdí Berana, potažmo ovce, aby měla po porodu klid. Ale přesto už necykluji, neboť přišel Alexandr Veliký a rozetnul mi gordické synapse vejčtvrť. Ano, má oblíbená často používaná lobotomie.
Na tu bombu přilep plombu.
Dostal jsem dopis; píše mi Ludolfovo číslo a říká, že potkalo Pirvína ve svém oboru. Jest tedy vše totálně v mošně, Pirvín se nám zobrazil do množiny iracionálních čísel. Ještě mu zbývá ovládnout imaginární (což už touto dobou myslím zvládl) a můžou to všichni zabalit.
Vypni rádio.
Své milované kytičky zalévám už zásadně kyselinou, aby potom nebyly vyplašené. Ale hodinu potom nesnídám. Roztřískej rádio.
Souhlasím s částečnou kompletací Pirvínova díla, dokud je to česky. Mýtus je prakticky hotov, zbývá mu jen vydumati nějaké pěkné jméno. Jinak-hačá na Lojzíkově hard-disku a zabírá 5504 obydlí. Jen co bude trocha času, narvu k němu tetičku vod Alfréta. Emulátor je počat, jeho osnova hotova, chce to jen chtít. Keplera necháme kapénku vyhnít a to je myslím všechno.
Sněz zbytky rádia.
Kádr - to zní hrdě.
Kvádr - to bolí do hlavy.
Kvadriky jsou pravda nezkrotitelné, leč - bojí se dominantních kvintik.
Těch se bohužel bojím i já, a myslím, že kdekdo. Ba právě naopak - dvojným integrálem spočteme kvadraturu a máloučenlivý synek zbohatne a zblbne. Na kvadrát. Během dalšího kvadriennia dostuduje a dostane kvadrilion diplomů. Na hlavu si dá kvadrátek a odejde do kláštera. Tolik slovník cizích slov.
S pozdravem "Řekni mi, co si o sobě myslíš a já ti řeknu, že jsi idiot."
PůlPirvín
Filip.

P.S. Tvrdošíjný člověk má tetanus?


dopis 10 - 91-1-23-22-55

Dra hý_ pří tel i__ ,__ již asi týd en_ jse m__ kva nto ván .__ Nev ím_ čím to_ je_,__ ale něj ak_ se_ toh o__ nem ohu zba vit .__ Jse m__ z__ toh o__ něj aký mal och ovi tý_.__ Zko uše l__ jse m__ vše chn o__ :__ fén ,__ ryb ářs ký_ pru t__ ,__ olo sot oj_ ,__ sen ,__ les ,__ ten ,__ len ,__ fet ,__ let ,__ -__ nic nep omo hlo .__ Mom ent ,__ zku sím ješ tě_ toh le_. Skvělé, již je vše v pořádku.
Dej si prst do středního ucha tak, abys nezhubl.
Máš štěstí, že ti Ludolfovo číslo jen píše. U mě byla na návštěvě komplexní jednotka. Nasadili mi dvojitého korkorána a křičeli, že musím toho Pirvína okamžitě dostat z jejich oboru (měl jsi tedy pravdu, už je tam). Strašně nahlas mi pouštěli Michala Penka, a tak jsem je poslal za tebou, že prej něco máš.
Plachetnice má ráhna, ale co když je to parník?
Ten Pirvín je pěkná potvůrka a ledu šmahem přibývá. Co dělat, zeptala se osmička šestky. Nikdo neví, co bude dál, co bude dál, co bude dál. Když jsem ho naposledy viděl, mrmlal cosi s antihmotou. To zase bude průser. Ještě že se s tou naší galaxií nechce zahodit.
Vrtule je zvláštní lepidlo na kleště obestřené laloky.
Asi před týdnem tu byl na návštěvě Smysl. Dlouho se tu nezdržel a hned utíkal někam pryč. Myslím, že neříkal nic v tom smyslu, jako že by se u tebe chtěl stavit. Snažil jsem se ho přemluvit, ale nějak se mě bál. Tak nevím, je ňákej divnej.
Chocholy se třepetají, i když František bije vítr.
Rozpojil jsem všechny obvody prepostmediumultrainframátohy. Podívej se prosímtě z okna, co to tam u vás udělalo. Tady se po tom vyrojili samí lidé. Zatím ale nevidím jiné možné řešení kaučukového problému.
Lesy jsou zdravé, jen když kdos si namele hubu.
Mám tu malé lopatky a těmi jsem udělal ze svého mozku několik hromádek, které nyní přemisťuji po svém pokoji. Je to velká legrace, ale ztratil jsem prodlouženou míchu. Jen jestli mi jí někdo nevyluxoval.
Repertoár je bohatý i když je zdánlivě chudý.
K oblíbenému problému s kvadrikami. Dominantních kvintik se bojím také, proto je nemůžu použít. Léta již pracuji na problému, to ne, to je blbost. Prostě s kvadrikami je kříž, a toho se bojí i čert. Kam čert nemůže, nastrčí ženskou. Žena je samice od muže. Muž jako dvoumetrová hora. Tuhle byla v televizi Horalka. Televize zobrazuje skutečnost. Skutečnost je nepoznatelná. Takže vidíš, kam to všechno vede - do prdele.
Když ohneš bambus, dostaneš rákosem.

S pozdravem: "Pero nemá brk, na to dám krk!"
PůlPirvín
David


dopis 11 - 91-02-26-14-03

Zdá se mi, že jsem někde udělal zásadní chybu. Někde na začátku, na začátku tohoto dopisu. Co by to jen mohlo být? Co dělat, v nastalé kulturně-historicko-politicko-nahovno situaci to nehraje tak velkou roli.
Drahý příteli! Co to s Tebou bylo, že jsem se tak dlouho odmlčel? To nic, to už bude v pořádku. Představ si, dal jsem si prst do Tebou citovaného ucha a on mi tam spadl. Budeme muset zavařit další průmět červeného bobového gyrátoru. Nulor, norátor, nulátor, amen.
Pirvína jsem potkal naposledy ve středu. Ale kterou, to Ti nepovím, kdybys mne rožnil. Co je však důležité - bavili jsme se o tom, no, o, hergot, přeci, teda a vlastně a potom jsem utekl. Dvakrát. Pirvín se obrátil a vysublimoval z mého podvědomí. Mám takový divný pocit, že se vrátí a už to nedopadne tak dobře. Všiml sis, že v souhvězdí Blambutě zmizela další hvězda, taková ta optimisticky nazelenalá? Ona taková dobře utlačená zloba se nedá jíst. A kromě toho není lehké, to, co je těžké, zvláště s přihlédnutím ke zdravotnímu tkalcovskému stavu.
Tak Ty se vybavuješ se smyslem? No to bych Ti měl zarazit, nemá na Tebe dobrý vliv. To já už si ani nepamatuju, jak vypadá. Komukoliv cokoliv, jen ne kudykoliv kamkoliv. Ale proč ne pročkoliv ?!?!
Až budu velký, vydělám spoustu kůží a za ně si koupím tisíce růží, které nejsou jedovaté. Kdo seje vítr, sklidí buřinku a kde nic není,tam ani nic nemůže anihilovat. Být fotonem, vykašlal bych se na všechno a létal si spokojeně Hilbertovým L2 prostorem. Gravitační anomálie v mé prostřední plíci už zase zlobí. Vdechnul jsem další komín plný lokoemotivních kauzalit. A jsem zase ve svým skafandru.
Už jsi našel svoji prodlouženou míchu?
Ach jo, už se to vůbec nedá číst. A to je pořád kolem víc a víc těch, no, lidí. Jsi to pěkně pohnojil s tou prepostmediumultrainframátohou. To už jsi zapomněl, co to udělalo vloni? Já jo.
Jen ještě na okamžik ke kvintikám a ke kvadrikám. Myslím, že by se to dalo vyřešit sextikami, ale to je trochu choulostivé a lechtivé téma i s přihlédnutím k tomu, že prakticky agnosticisticky neexistují.
Vrtá mi hlavou nebozez a černé myšlenky. Za bílého dne se to dá vydržet, horší je to za černé noci, neřkuli obráceně. A venku už bude jaro. Vylezou ty svině v minisukních a zase se to poveze. Hlavně, že mám osmiohmovou zátěž. Šestadvacetiletou, ne, to jsem původně nechtěl říct. Napsat, to zas jó.
Michal Penk má potíže. On a jeho geniální Sing-Sang-Sung nemají zkušebnu. To je škoda, doufám, že ji neseženou.

S pozdravem "Když jsem já šel tou Putimskou branou letěly tam dvě stíhačky za mnou..."
PůlPirvín
Filip


dopis 12 - 91-03-13-21-50

Drahý (to máme ale letos drahotu) příteo! Je to slast psát na zčerstva opraveném stroji. Doufám, že jsi si všiml, že mi píše a, ale také b, c, d, e, f, g, h, i, ˇi, j, jéjje, k, l, m, n, p, a ý. V té opravně mi chtěli vsugerovat, že mi vyměnili nějaký válec, ale já jim na to nastřílel, že žádný parní válec nemám, a i kdybych nějaký měl, určitě bych ho nedal opravit jim, protože vím pouze o jejich schopnostech v opravách písáčů. No ale o mrtvých jen dobře.
Rep, rep, rep.
Člověče to ti teda řeknu, že mít prs v uchu je dost nepříjemná záležitost. Nevím, jestli ten bobový gyrátor na to pomůže, leč se svleč a poslechni, co ti na to řekne Sybila. Je už sice trochu senilní, ale úsudek má stále dobrý, pokud nějaký má.
Mám puklinu ve stropu a v ní je hejno pukáčů.
Měl jsi štěstí, že jsi Pirvouše potkal, já ho jenom zhlíd v pídi, a to ještě nebyla večeře na stole a ten parchant komár se válel v posteli místo v komoře. Mám malé lyžičky, ale špatně mi telefonují.
Víš o tom, že koně brzy vzlétnou? Já to vím a naskakuje mi z toho hroší kůže. Původně jsem Ti to nechtěl říct, ale potom, co udělala ta prepostmediumultrainframátoha na tom vašem ostrově, musel jsem já ti okamžitě sdělit to. Ápropos, už jsi někdy uvažoval o tom, co se stane, když má hokejový brankář abnormálně veliké přirození. Já o tom včera slyšel takový obřad a oni tvrdili, že pro tým je to obrovská výhoda (asi dostává míň kotoučů až za bedra), ale pro něj to je celkem nepříjemné. Myslíš, že duchové mají nadpřirození? (Známý pražský duch Eduard v noční košili a s mohutnou elevací).
Nevydržím a řeknu, co jsem zjistil o kvadrikách. Objektivně i subjektivně neexistují, Myslím, že to ale náš problém vůbec neřeší, takže musíme dále bádat, jak se s nimi vypořádat. Spořádaný spoř smrdí jako tchoř. (Sporjadanyj spjor smjordit kak tchjor).
Ještě jsem ti neřekl, že tu píšu s celou galaxií na hlavě. To víš, ty moje věčné pokusy. Bez tý prodloužené míchy je to docela namáhavý, já ji totiž nenašel, neztratil, uletěla, Běla s hlavou v hlavni děla. Dneska tu byli svědci Jehovovi, já řekl, že soud je jinde a že přeju tomu panu Jehovovi, aby ten soud vyhrál, nebo aby ho aspoň popravili, ono pozdravili a spadli ze schodů, pitomci.
Výtej poutníče v naší oáze, je tu bláze, to je nějaká blbá fráze, či co. Znáš tu novou frázi o čajnících a federálním nashromádláždění. Já ji slyšel od naší všemi obdivované federální žlázy tam z hradu, co má dvojitou bradu.
Budu muset končit, začíná mi tu fotonický déšť a já mám stín v opravě. Doufám, že to ty hlupáci zase nespletou a nevrátí mi osla.
S pozdravem "Mitery přiletěly už včera,." PůlPirvín
David


dopis 13 - 91-03-24-11-37

Nenapodobitelný příteli !
Zadrž ! Entropie, zdá se, podmaňuje si Pirvína ze všech sil a čím dál, tím vejce, velikonoce, juch. Sdělení z jiných galaxií, axií a ií kolem něj a skrze něj a on se nám chudáček zahlcuje jako kanál po tropickém dešti. Mám pocit, že bychom měli napnout všechny síly a té zatracené aditivní veličině obrátit znaménko. Sám jsem se o to pokoušel, nikoli bezúspěšně, ale celkový výsledek není dobrý. Proměnil jsem v teplo několik kubických kilometrů skvělých myšlenek.
Myslíš-li, že mám v uchu prs čili ňadro, pak ses patrně přeslech (přečetl) neboť já tam mám jádro ořechu z plechu bez duchu, ejhuchux. Bať. Též to není moc příjemné a nedá se to vydržet, avšak popopopopozítří jdu na elektromagnet a podrobím se Lenzovu výcucku - doufám, že mě nechají alespoň v krvi několik hemoglobinů. Sybyla je pitomá.
Pukáče anihiluj dobrým slovem, komára zastřel a vyškvař z něj kilogram sádla. Pakliže se ti to podaří, neleň a napiš o tom knihu a pihu.
Už vím, co budeme dělat s kvadrikami ! Našel jsem to v knize Matematické vzorce od Hanse Joachima Bartsche. Pozor! Nejdřív jim dej napít koktejlu z hyperbol a až se nebudou dívat, přisyp jim tam Bayesův, Duhamelův a Heronův vzorec a Taylorův rozvoj. Až se opijí, že budou lineárně nezávislé, interpoluj sférické trojúhelníky, netoleruj traktrix, rozrotuj generalizátor, diferencuj epitrochoidua, Abelovu grupu, neřku-li grupoid, surjektuj střed křivosti, Cavalierův princip matematické indukce a Schwarzovy integrabilitní podmínky a dej si kafe. Kvadriky se pak sami od sebe navzájem vydělí a parciálně zderivují podle nuly. A to je jejich konec. Udělej to raději ty, já se bojím a kromě toho nemám loxodromu. Ani kousíček. Pohov.
Duchové určitě nemají nadpřirození, protože zásadně nesouloží. Moc by to šustilo.
Hledím z okna a vidím dům jako trojrozměrnou panelovou entitu. V domě jsou kromě jiného dva psi a nemají se rádi. Já je rád mám, i když je neznám. Dalo by se říct, že jsem je viděl dvakrát v životě, pochopitelně jejich životě a vůbec jsem je nezajímal. Jejich malé mozky byly plně zaměstnány vzájemnou nenávistí a oni si vůbec nevšimli mé láskyplné přítomnosti. Tak jsem je nakopal a šel jsem pryč. Příště už si dali pozor. Zdrhali opřekot jako jeden muž.
Předevčírem mi jeden známý konferenciér rozšlápl flétnu - ohnul gisklapičku.
S pozdravem "Oprostěme se od machiavelismu ! "
PůlPirvín
Filip


dopis 14 - 91-03-26-23-40

Velectěný a uctívaný ucpávači všech možných dírek na rozličných trubkách a rourkách, některých postříbřených! Amen.

Je snad zcela na místě, abych započal tento list zprávou o výsledku akce "Smrt kvadrikám". Katastrofa katastrof, disástr disástrů, pohroma pohrom, průser všech průserů. Morová rána z rána, úmrtí ideálů... No, co bych to natahoval. Udělal jsem všechno podle tvého návodu. Bohužel. Zapomněl jsem totiž ve třetím kroku uplatnit semisféru grupoidů. Ano, vím, co si právě myslíš, já si to myslel také. Ale posuď sám. Požadavek byl - zderivovat podle nuly a následná anihilace. Opomenutím té triviality, kterou jsem vzpomněl přede kolomžikem, se ty mizerné kvadriky zintegrovaly od konce k začátku a vznikla jedna obrovská kvadrika, která mi tu teď straší. Pravda, trochu jsme tím problém zmenšili, ale jak se to vezme - ona je hrozně ošklivá, má pokleslá ňadra a v levém oku takový příšerně nechutný sklivec. A co teĎ?!?!?!
Kolomaz je o mnoho lepší než Cyrano s mohutným nosiskem.
Už jsem na to přišel, musíme vítězit mozkem. To je skvělé, ne? MOZKEM. Mimochodem i v mozku však může nastat nějaká zrádná porucha. Kolena přistupte k jezeru, bude tam Jelena, vytrhne z vás chlup.
Mám příšerné vize. Objevuje se v nich lektobar a mrflá si na na ná na nána Nána. Ta naše Nána. Ta naše rodina. Neviděl jsem již dlouho Hospodina, žije si na obloze, tam jsou také mraky, mrak je pára, zmizel jak pára nad hrncem, nejlepší je Papinův hrnec, Papin měl ploché nohy, což jsou končetiny na spodní části těla, každý má tělo, a to je spravedlivé nehledě k tomu, že je to dějinná nespravedlnost. Uf.
Mám tu další problém a potřeboval bych poradit s jeho řešením. Když rozhrnu záclonu, není tam okno ale egyptská pyramida. To není ještě tak zlé, horší je, že mi sem z ní každý večer leze taková stará a odporně olezlá mumie a říká : "Chlapče, chlapče, kam ty to jednou dotáhneš. Ani tu pyramidu si nestavíš, kdo ti nakonec vytahá ten mozek ušima, nosem a ušima z hlavy."
Je mi líto, že ti ten mongoloidní konferenciér uhnul giskapičku. Na druhou stranu je to od něj poměrně slušný výkon. To se jen tak nevidí, aby někdo ohnul kapičku. Kukuruku.
Rozděl se s ohněm o chleba, on se s tebou rozdělí o popel.
Postavil jsem si budík. Netiká. Je to budík sviňák. Ano, on netiká, ale chrápe. Rozumíš tomu. Byl bych rád, kdybys to pochopil alespoň Ty. Věřím plně tvému jasnozřivému oku (máš ho ještě?).
Jsem znaven, odcházím se spálit jako pták Fénix, doufám, že mi nikdo do rána nesežere vejce. Neměl bych z čeho ráno povstat.
S pozdravem : "Většími zeměpisnými atlasy za pozvednutí všeobecné úrovně dětských leporel."
PůlPirvín
David