Letní horko

29. července

Venku zuří léto. Někteří dobrodruzi vyrážejí na vycházky do zahrádek restaurací, naivně věříce, že rána budou milosrdná, jiní se snaží napodobovat zahradní gril, když se na plážích českých bahňáků propékají rovnoměrně ze všech stran, další zoufale přemýšlejí, kam ukrýt nahromaděné zásoby vitamínů, které mají nepříjemnou tendenci projevovat se v podobě radiálních pneumatik v oblasti břišní. Preference komunistů jdou nahoru stejně rychle jako rtuť teploměru (a doufejme, že stejně rychle půjdou dolů v okamžiku kdy slunce přestane přehřívat řídící jednotky Autonomních mobilních systémů vzor volič), i největším optimistům trne úsměv na rtech při pohledu na aktivity (nebo možná spíše neaktivity) naší vlády. A ke všemu je tu to zatmění slunce.

Nezbývá nám než doufat, že v tomto žhavém létu vám příjde vhod pár dobře mířených článků.

Jiří Brossmann

 


OBSAH

 • Kirj@t -- Nad čtyřicátou rovnoběžkou
  "Člověk jezdí na dovolenou především vyčistit si hlavu. Já jsem se vrátil z dovolené z Korsiky a moje hlava je naopak plná. Plná pochyb a úvah o demokracii, o občanské společnosti, o státu a o solidaritě..."

 • Ivan Vágner -- Vášnivá argumentace zaníceného scientisty
  "Tři roky psal americký propagátor sociobiologie tuto knihu a dopsal ji právě v době, kdy po 41 letech přednášek odchází do důchodu. Dvě z jeho předchozích knih: O lidské přirozenosti (Nakladatelství LN, 1993) a Cesta k mravencům (Academia, 1997) se dočkaly dokonce Pulitzerovy ceny..."

 • Pavel Gebirgefuhrer Koten -- Tennen Gebirge
  "Hory mě lákají už delší dobu, mám tedy na mysli chození po horách, lyžovat snad už ani neumím, naposledy jsou to dělal asi před 11 roky, takže v současné době by se to jistě rovnalo pokusu o sebevraždu. Dlouhou dobu už jsem si také prohlížel nabídky těch "zajímavějších" cestovek, které pořadají právě výpravy do hor, až jsem se konečně rozhoupal a vyrazil..."

 • Miroslav Šlechta -- Dvoumetrový dalekohled v Ondřejově
  "Historie ondřejovského dvoumetrového dalekohledu se začala psát vlastně už krátce po druhé světové válce. Tehdy se ukázalo, že starší přístroje někdejší Fričovy soukromé hvězdárny..."

 • Pavel Koten -- Astronomické novinky
  Pavel Koten a další dávka jeho pravidelných astronomických specialit.

 • AVALON -- Avalcon speciál
  Chotěbořští zvou na pokračování Avalconu. Kdo se nestačil vyconit v květnu, má nejlepší šanci koncem srpna...

 • Jiří Poděbradský -- První přistání člověka na Měsíci
  A na závěr znovu doporučujeme článek ze speciálního vydání k 30. výročí přistání člověka na Měsíci.

  Stay tuned!

  --AmberCREW


  Archiv