Návrat k číslům 1 - 23
Návrat k číslům 24 - 46
černobílý, částečně barevný
scénář: Karel míd Recesně zábavný seriál s podtitulem "mídova pohádka Červená Karkulka, Popelka, Mařenka a zlé ptáčnice" vyel v silvestrovském čísle časopisu SVĚT V OBRAZECH v roce 1985 (roč.XLI, č.52). Jeho scénář napsal tehdejí zástupce éfredaktora PhDr Karel míd (který u dříve psal pro K.Saudka scénáře ke co-
micsům do časopisu "Čtení pod lavici").
Svět v obrazech 1985, č.52:
obálka čísla, která tvoří anachronicky poslední část comics: [závěr comicsu];
str.30: [1.strana comicsu];
str.31: [2.strana comicsu];
barevný
scénář: Miroslav Adamec Comics o 16 obrázcích byl reprodukován na jedné straně nestejnoměrně skládaného propagačního letáku. Na jeho rubu byly natitěné barevné reklamy, nakreslené rovně Kájou Saudkem. Leták byl vydán pravděpodobně v roce 1987.
černobílý
scénář: Ondřej Neff Čtyřiadvacetistránkový comics ánru "fantasy" podle scénáře Ondřeje Neffa, se odehrává na planetě Rogoz po esté atomové válce a vypráví o dobrodrustvích robota Arnala a princezny Reily. Poprvé seit s tímto seriálem v roce 1988 vydala Česká speleologická společnost u příleitosti 10. výročí konání ustavující konference ČSS. Obálka byla titěna se edým podtiskem, který byl u prvé části nákladu vinou tiskárny proveden negativně. Jedna řádka tohoto seriálu byla otitěna před dokončením celého seriálu v BRNĚNSKÉM VEČERNĺKU (4.9.87, str.4).
V norské jazykové mutaci (ARNAL & DRAGESKALLETS HEMMELIGHET) vycházel celý příběh na pokračování v časopise SIRIUS (Sagv g, Norsko) v číslech 1/89 (str.20 a 26), 2/89 (str.14 a 20; na str.13 je článek o K.Saudkovi se dvěma reprodukcemi jeho prací: obálka SF Villoidus roč.1989 a kresba k 10-tému výročí Villoida), 3(1/90 - str.30 a 34) a 4(2/90 - str.21 a 25).
V maďarské jazykové mutaci (ARNAL ÉS A KÉT SÁRKÁNYFOG) vycházel na pokračování v časopise VAMPI (komix magazin) od č.1 (květen 1989, str.35 - 48, kolorovaný detail jedné kresby byl otitěn na obálce). Jednalo se o časopis, který otiskoval pirátsky zahraniční seriály ani by uváděl jména jejich autorů a ani by měl jejich souhlas. (Informace: BD-fan, dč.10-11, str.19.) I tento seriál byl otiskován bez souhlasu autorů.
V polské jazykové mutaci (ARNAL & DWA SMOCZE ZĚBY) vyel ve fanzinu GALAC-
TICA (informator klubu fantastyki) č.6 (1989) na str. 1 a 24.
Znova vychází v roce 1989 v publikaci 3X KÁJA SAUDEK (na str.43 a 66 je otitěn příběh s titulním listem ale bez obálkových kreseb) s comicsy "Po stopách sněného mue" a "Peruánský deník" (viz tamté).
Ve finské jazykové mutaci (ARNAL & JA KAKSI DRAGONIN HAMMASTA) vychází ve finském comicsovém časopise TAPIIRI č. 22 (3/90). (Obálka Arnala je otitěna na str.11 a opakuje se na obálce časopisu, na str.11 je informace o KS se dvěma kresbami [Reila a Arnal] převzatými z comicsového seitu ČSS, na str.13- 36 je vlastní comics a na zadní obálce je reprodukována zadní obálka comicsového seitu ČSS.)
Počínaje 4.7.1992 vychází, tentokrát na pokračování, dalí česká reedice v sobotním vydání deníku METROPOLITAN (po sloučení s deníkem Telegraf přejmenovaném na METROPOLITNĺ TELEGRAF) a to vdy na straně 16 (bez ohledu na počet stran deníku). První strana vychází samostatně, strany 2 a 23 jsou otiskovány po dvou. Poslední strana vychází opět samostatně 26.9.92.
barevný
Pětiřádkový seriál seznamující s objevem prvního koního testu na alergii. Řádky byly otitěny na dolních okrajích stran ROČENKY TM. Provázel jej odborný článek o alergii, ke kterému rovně grafický doprovod provedl KS.
Ročenka Technického magazínu 3 (SNTL, Praha 1989), str.37 a 41;
černobílý
námět: členové zahraničního oddělení MF Silvestrovský jednostránkový příběh redaktora o cestě kolem světa, dle scénáře členů zahraničního oddělení Mladé fronty, uvedený v deníku MLAD'A FRONTA dne 31.prosince 1988.
Mladá fronta 1988, č.308 (31.12.88), str.5;
barevný
scénář: Rudolf Baudis Propagační comics pro "Mezinárodní loterii solidarity novinářů" MON. Byly nakresleny čtyři stránky (plánováno jich bylo minimálně tucet a měly vycházet měsíčně), ale vytitěny byly pouze první dvě (první v květnu 1989). K realizaci dalích dvou (plánovaných na červen a červenec 1989) u nedolo.
barevný
scénář: Ant.Jelínek Původně měl kreslit do PIONÝRSKÉ STEZKY tento seriál Kája Saudek s Miroslavem Schnbergem ("svým nejnadanějím ákem", jak ho KS jistě právem označuje), ale nakonec se spolupráce omezila jen na titulní stranu (avízo), kterou nakreslili společně. Dalí stránky u kreslil pouze M. Schnberg a předkládal je K. Saudkovi "ke schválení". Ten byl po nakreslení prvních stran spokojen tak, e s klidným svědomím přenechal práci na dalích stránkách u zcela svému spolupracovníkovi. Zařazení tohoto seriálu mezi práce KS tedy není tak naprosto samozřejmé, ačkoli je v titulu uveden jako spoluautor, podstatné vak je, e se na comicsu fakticky podílel (i kdy vlastní rukou pouze na první, tj.titulní straně) a e tedy nebylo jeho jméno zneuito neprávem jenom jako ochranná známka zaručující reklamu a odbyt.
Pionýrská stezka, roč.1988/89, č.10 (červen 89), str.33: titulní strana (avízo);
barevný
scénář: Jan Reinisch Podvodný alchymista rekapituluje svůj celoivotní příběh. V ději se pitoreskně proplétají fámy s historickými událostmi a postavami. Comics o 14 stránkách byl otiskován na pokračování (vdy po dvoustranách) v měsíčníku PIONÝR (od února 1990 vycházejícím pod názvem FILIP).
Pionýr 1990:
č.5 (leden), str.20-21: 1. Nález; Filip 1990:
č.6 (únor), str.22-23: 2. Seance pro vévodu;
č.7 (březen), obálka tohoto čísla je jakýmsi dodatečně nakresleným titulem k celému seriálu; str.22-23: 3. Vyzvědači;
č.8 (duben), str.22-23: 4. Neastný Vilém;
č.9 (květen), str.22-23: 5. Na vrcholu slávy;
č.10 (červen), str.22-23: 6. Osudný souboj;
č.11 (červenec), str.22-23: 7. Pád;
černobílý
scénář: Ondřej Neff Sedmistránkový kreslený seriál, jeho dialogy byly sestaveny z citátů z děl: Anti-Dhring (B. Engels), Buddhismus (prof. Lakmi Narasu) a Filebos (Platon), byl vytvořen v letech 1988 a 1989 pro nakladatelství Československý spiso-
vatel. Původně měl tento seriál s dalíma dvěma krátkými seriály (Slavkovská romance a Příhoda na mostě) tvořit ilustrační součást knihy Ondřeje Neffa Zepelín na Měsíci. Vzhledem k tomu, e vak nebylo jisté, zda budou moci tyto comicsy v knize vyjít, uzavřela s oběma autory v roce 1988 na tyto seriály smlouvu Česká speleologická společnost, aby zajistila jejich dokončení. Kdy pak na zásah vedoucího pracovníka nakladatelství bylo (proti vůli O.Neffa i odpovědného redaktora P.Kosatíka) otitění Saudkových seriálů zakázáno, vydala je pod souborným názvem "TĚSTĺ" A JINÉ PŘĺBĚHY, alespoň v omezeném nákladu, ČSS (do tisku dáno v prosinci 1989, vytitěno bylo v únoru 1990).
Téměř současně otiskl seriál "těstí" i časopis LITERÁRNĺ MĚSĺČNĺK (č.2/90: str.71-77). Otitění zařídil P.Kosatík, odpovědný redaktor výe zmíněné Neffo-
vy publikace Zepelín na Měsíci, (který byl zároveň i hlavním sekretářem redakce Literárního měsíčníku), aby seriálu umonil irí publicitu. Comics je zde reprodukován ve formě, v jaké měl být otitěn v Neffově sbírce, proto v něm není znak ČSS a nejsou uvedeni autoři (jen v obsahu).
"těstí" a jiné příběhy (ČSS 1989): str. 3 a 9;
černobílý
scénář: O.Neff Čtyřstránkový příběh s podtitulem "historický horror" byl vytvořen pro časopis Czechoslovak Life (Orbis Praha). Kdy z těchto plánů selo, rozhodl se O.Neff tento comics zařadit se dvěma dalími do své připravované knihy Zepelín na Měsíci. Po zákazu tohoto comicsu ze strany nakladatelství Československý spisovatel jej vydala ČSS v jednom seitě se seriálem "těstí".
Znovu byl reprodukován v časopise IKARIE, č.3 (srpen 1990), na str. 51 a 54.
"těstí" a jiné příběhy (ČSS 1989): str.11 a 14;
černobílý
scénář: O.Neff Dvoustránkový seriál beze slov, odehrávající se v postkatastrofické budoucnosti na mostě (kdysi nesoucím jméno Kl.Gottwalda) a na pozadí dalích staveb socialismu. Poté co bylo zakázáno jeho otitění v Neffově sbírce sci-fi povídek "Zepelín na Měsíci", jej vydala ČSS v jednom seitě se seriálem "těstí".
Znovu byl reprodukován v časopise IKARIE, č.1 (červen 1990), na str.38 a 39.
"těstí" a jiné příběhy (ČSS 1989): str.15 a 16;
černobílý
scénář: O.Neff Torzo dětského seriálu, který byl určen pro sobotní vydání deníku Svobodné slovo, do dětské rubriky Slovíčko. K.Saudkovi předloila redakce listu v roce 1987 scénář nového seriálu, který mu vak jako autorovi tématicky nevyhovoval (údajně byla námětem obligátní pioná) a proto se obrátil na svého přítele O.Neffa, aby napsal nový scénář, podle kterého nakreslil prvé dvě pokračování (dvouřádkové panely). Redakce vak námět zamítla a rozhodla se nakonec otiskovat Saudkovy seriály, které byly předtím vydány v ČSS (Peruánský deník, Modrá rokle a Ztracený kamarád). Uvedený příběh, který zůstal nedokončený a tudí odsouzený zmizet v nějakém uplíku, se rozhodla ČSS publikovat jako dokument v jeho torzovité formě a otiskla jej ve svém comicsovém seitě "TĚSTĺ" A JINÉ PŘĺBĚHY, aby doplnila soubor comicsů Káji Saudka nakreslených podle Neffových scénářů.
Toto dvoustránkové torzo bylo znovu otitěno v MAGAZĺNU CVZ č.9/1990 (září 90) na str.80-83.
"těstí" a jiné příběhy (ČSS 1989): str.18 a 19;
černobílý
scénář: K.Saudek V NEZÁVISLÉM POLEDNĺM LISTU EXPRES, který vznikl v roce 1990 a který vydávalo nakladatelství a vydavatelství PRÁCE v Praze, vycházel od 2. do 31. května 1990 comics Straák. Příběh měl kromě titulního avíza, které vylo 2.5.1990, jetě dalích 20 částí (a na závěrečnou byly vechny číslovány). Vechna pokračování měla stejné čtvercové panely, které byly jednou svislou a jednou vodorovnou střední příčkou rozděleny na 4 stejná čtvercová políčka.
Později bylo znovu otitěno v měsíčníku IKARIE (v září a říjnu 1990) pod názvem "Bezhlavý". Pro formát časopisu byla jednotlivá políčka přetransponována, aby vytvořila obdélníkový panel. Originální stránky comicsu byly fakticky roztříhány a znovu slepeny, přičem byly některé obrázky vyputěny a jiné zase přidány či dokresleny do větího formátu.
Polední Expres, č.76 (2.5.90): titulek [=avízo];
č.77 (3.5.90) =č.1, ...
a č.96 (31.5.90) =konec [č.20];
Ikarie, roč.1990:
č.4 (září 90): str.45 - 49 (Bezhlavý - I.část), 4.strana obálky (barevná reklama k Bezhlavému);
č.5 (říjen 90): str.51 - 54 (Bezhlavý - II.část);
barevný
námět a scénář: Vladimír Urban Na 3. a 4. straně obálky 1.čísla časopisu EROTIC REVUE, které mělo redakční uzávěrku 21.5.1990, vyel s podtitulem KAZI & BIVOJ první příběh připravovaného comicsového cyklu. Aktuální naráka v příběhu týkající se Kavčích hor nebyla dílem scénáristy, ale Káji Saudka, který moná právě z toho důvodu umístil těsně u této poznámky svou signaturu. Dalí příběhy tohoto comicsového cyklu nebyly vytvořeny.
barevný
scénář: Jan Vodňanský Jednostránkový comics vznikl v roce 1989 původně pod názvem "Spartakiáda volá - Pozor na AIDS". Vzhledem k aktuálním událostem byl vak jeho název pozměněn. Opravu titulku neprovedl K. Saudek, ale anonymní amatérský grafik, jak je na první pohled zřejmé z typu písma, které je sice ručně psané, ale nesaudkovské a technicky velmi neprofesionální. Seriál ve formě jednostranného barevného letáku (formátu A4) vydaly Ústav zdravotní výchovy Praha a Česká státní poji-
ovna, prostřednictvím státního propagačního a nakladatelského podniku Merkur v roce 1990.
Barevnou reprodukci otiskl časopis MLADÝ SVĚT, roč.1992, č.8 (s.12).
barevný
scénář: Jan Reinisch Jedenáctistránkový seriál vycházel od listopadu 1990 do října 1991 v dětském časopise FILIP (později FILIP PRO -NÁCTILETÉ). Hrdina příběhu bloudí světem, aby se přitom nechtěně setkával se známými historickými osobnostmi - trochu to připomíná vykonstruované ivotní příběhy Járy Cimrmana, ale chybí tu jejich lehký humor...
Filip, roč.1990/91 (od dubna pokračuje pod názvem Filip pro -náctileté a číslován je znova od č.1):
č.3 (listopad 90): obálka (titulní strana seriálu), str.34 (I. část: Vyznamenaný);
č.4 (prosinec 90): str.36 (II. Spálenitě);
č.5 (leden 91): str.34 (III. Teutonský les);
č.6 (únor 91): str.34 (IV. Přístav);
č.7 (březen 91): str.34 (V. Ztroskotání);
č.1 (Filip pro -náctileté; duben 91): str.35 (VI. Dvouocasý lev);
č.2 (květen 91): str.34 (VII. Labyrint);
č.3 (červen 91): str.32 (VIII. Dcera);
č.4 (červenec 91): str.34 (IX. Plavba);
č.6 (září): str.34 (X. Objevitelé);
č.7 (říjen): str.34 ([XI. = dokončení] Domov);
černobílý
scénář: K.Saudek Comics o pálení čarodějnic a o balonovém létání vyel v dubnu 1991 na obálce (přední i zadní) osmistránkového fanzinu MAKROPULOS č.29 speciál. Toto číslo fanzinu obsahovalo řadu Saudkových reprodukcí, rozhovor s kreslířem a infor-
mace o jeho připravované výstavě v umperku. Název seriálu vznikl tím, e K.Saudek zakomponoval název a číslo fanzinu do titulní stránky. (Vydavatelé vak na úmluvu zapomněli, a proto číslo fanzinu nesouhlasí s číslem uvedeným na titulní straně.)
Přepracován, tak aby se veel na jednu stranu a dokolorován vychází barevně v březnu 1993 v měsíčníku KOKTEJL (II.roč., č.3). Původní titul v záhlaví (Makropulos 27) je nahrazen novým titulem "ÚLET" a opatřen jetě podtitulem "sci-fi z temného středověku".
Jako dvoustránkový a barevný vychází tento comics ve čtrnáctideníku NEI- REPORT v dubnu 1995 (6.roč., č.9 [27.4.95], str.6 D). Namísto názvu "Makro-
pulos 27" nese tentokráte titul "Honění čarodějnic".
Makropulos č.29 (speciál): 1. a 8.strana;
barevný
scénář: Jiří Syrovátka Barevný čtyřstránkový seriál pro začínající český časopis PLAYBOY nakreslil KS prakticky gratis na naléhání přátel, kteří se domnívali, e tento časopis, pokud se týká literárních kvalit, půjde od samého počátku ve stopách svého, u nás dobře známého, amerického jmenovce. (Nicméně redakční úpravy, které časopis provedl například s překladem u nás dobře známé povídky Ray Bradburyho "Burácení hromu" a které byly hrubým poruením autorských práv je vyvedly z omylu.) Vtipný příběh s erotickým nádechem a s mistrně rozehraným dějem má své vyvrcholení v pointě, která vak je bohuel vyloeně slovní a tudí nepříli atraktivní pro comicsové ztvárnění.
Playboy, roč.1991:
č.5 (září), str.126: avízo k seriálu (detail skicy);
č.6 (říjen), str.94 - 97: Gumový stop (comics);
černobílý (se lutým ploným podtiskem)
námět a scénář: K.Saudek Jednopanelový pubertálně erotický pornocomics, který byl s podtitulem "učí pan Kár učítel" (přes padesát let známou slovní hříčkou z dětských let) otitěn v časopise NEI-REPORT.
Nei-report, roč.1991, dvojč.26/27 (19.12.91);
černobílý (se lutou podtiskovou barvou)
námět a scénář: K.Ainam (pod pseudonymem [pozpátku psané slovo "maniak"] se jako scénárista skrývá KS, který zpracovává náměty Antonína Jelínka, někdy i své) Seriál vycházel v časopise PIVNĺ KURÝR, kde byla otiskována jednostránková "pokračování", která tvořila vdy scela samostatné a uzavřené příběhy. Obvyklé schéma bylo, e několik drobných obrázků vytvářelo prolog k závěrečnému, dominantnímu, ve kterém spočívala pointa celého příběhu.
Pivní kurýr 1992:
č.9, str.5: avízo k chystanému seriálu (se 2 ilustracemi);
č.10, str.5: [při pasení koz]; v závorkách uvedené tituly episod jsou pouze pro orientaci uvedeny u příběhů, které nemají vlastní názvy;
č.11, str.5: [SRP];
č.12, str.5: "Můe mi říkat Janičko!";
Pivní kurýr 1993:
č.1, str.5: Odstavený parostroj;
č.2, str.5: Konečně!
č.3, str.5: ["manelská postel"];
č.4, str.5: [sen o Jůlii];
č.5, str.5: [na chatě s kamarádkama];
č.6, str.5: [Piss-show];
č.7, str.5: [se sovětskou armádou];
č.8, str.5: Domina;
č.9, str.5: [Vae číslo];
č.10, str.5: Taková kráva!
č.11, str.5: [instruktorem na lyařském kurzu];
č.12, str.5: [Chci slyet zvonit zvony];
Pivní kurýr 1994:
č.2, str.5: [z časů Breněvových];
č.3, str.5: [spolupachatel];
č.4, str.5: "Na tryptejzu";
č.5, str.5: "Čen";
č.6, str.5: Je znechucen enami (...e vaní);
č.7, str.5: míruje lapky na silnici E55;
č.8, str.5: Ve světě zvířat;
č.9, str.5: Svědkem na originální svatbě;
č.10, str.5: "Lufákem";
č.11, str.5: "Somrákem";
č.12, str.5: "Fungující coby parostroj";
část barevná, část černolutá
námět a scénář: O.Neff Comics s podtitulem "brutální porno sci-fi horror" vychází v časopise NEI- REPORT v roce 1992. Je sloen z 15 nepravidelných pásů a 2 obrázků.
Nei-report, roč.1992, dvojč.26/27 (17.12.92);
část barevná, část černolutá
námět a scénář: O.Neff Fantastický eroticko - pornografický comics sloený ze 16 pásů vyel v časopise NEI-REPORT.
Nei-report, roč.1993, č.13 (24.6.93);
barevná i čb.verze
scénář: K.Saudek (dle námětu zadaného objednatelem) Barevný reklamní celostránkový seriál byl otitěn v řadě novin a časopisů. Barvy v nich byl reprodukován, se vak neshodují s původními. Buď záměrem grafika, nebo chybnou reprodukcí v tiskárně dolo k naprostému potlačení původně dominantní zelené barvy, take převládají barvy lutá, oranová a červená. Zelená barva ve značce byla dokreslena dodatečně. V některých tisko-
vinách byla reprodukována z technických důvodů jeho černobílá verze.
barevně:
Playboy roč.1994, únor (č.2 [vylo koncem ledna 94]), str.50;
dtto: Playboy, roč.1994, srpen (č.8), str.1; Reflex, roč.1994, č.7(7.2.94), str.27; Magazín RP roč.1994 ([19.2.94], str.2; [19.3.94], str.6; [23.4.94], str.25); MF Dnes - příloha 1994 (č.7 [17.2.94], str.17; č.12 [24.3.94], str.46; č.19 [12.5.94], str.62; č.24 [16.6.94], str.58); Blesk (roč.3, č.78 [2.4.1994], str.6); a v řadě dalích tiskovin;
černobíle:
Lidové noviny, roč.1994, č.41 [18.2.94], příl. Finanční noviny, str. IV;
dtto: Lidové noviny, roč.1994, č.65 [18.3.94], příl. Finanční noviny, str.X; a v řadě dalích tiskovin;
barevná i čb.verze
scénář: K.Saudek Tento druhý jednostránkový reklamní seriál vyel v tém roce, ale tentokráte ve formátu "na ířku". Vytitěn byl v listopadovém čísle Automagazínu a zároveň i v řadě dalích tiskovin.
barevně:
Playboy, roč.1994, říjen (č.10 [vylo koncem září 94], str.105 D);
dtto: Playboy, roč.1994, listopad (č.11 [vylo koncem října 94]), str.107 D; Reflex, roč.1994, č.42 [7.10.94], str.28 H; MF Dnes - příloha 1994 (č.38 [22.9.94], str.62 H; č.42 [20.10.94], str.64 H); Magazín RP roč.1994 ([15.10.94], str.28 H; [5.11.94], str.6 H); Automagazín roč.1994, č.11 (listopad), dvojstr. 38/39 (reklamní comics je zde doplněn článkem doprovázeným několika dalími Saudkovými kresbami; a v řadě dalích tiskovin (někdy jen čb.);
barevná i čb.verze
scénář: K.Saudek na námět televizního otu V březnu 1995 vychází třetí samostatná stránka (inspirovaná televizním reklamním otem s Borisem Hybnerem, na jeho animaci se podílel K.Saudek) reklamního seriálu opět v původním formátu, tedy na výku.
barevně:
MF Dnes - příloha 1995 (č.11 [16.3.95], str.32);
dtto: MF Dnes - příloha 1995 (č.14 [6.4.95], str.20; č.16 [20.4.95], str.36); Týden, roč.1995, č.12 [20.3.95], str.31; Reflex, roč.1995, č.14 [24.3.95], str.27; Magazín RP roč.1995 ([18.3.95], str.28; [22.4.95], str.28); Automagazín roč.1995 (č.4, str.13; č.5, silně zmenené na str.68); a v řadě dalích tiskovin;
černobíle:
Lidové noviny, roč.1995, č.85 [10.4.95], příloha Koruna, str.III; a v řadě dalích tiskovin;
barevná i čb.verze
scénář: K.Saudek V říjnu 1995 vychází čtvrtý jednostránkový příběh (mezitím v červenci proběhla v časopisech a novinách reklama ve formě celostránkové Saudkovy kresby). Reklamní seriál má opět původní formát, tj. na výku a není signován.
barevně: Týden 1995 (č.41 [9.10.95], str.106);
dtto: Magazín Práva roč.1995 ([14.10.95], s.9); MF Dnes - příloha 1995 (č.42 [19.10.95], str.79; a v řadě dalích tiskovin;
černobíle:
Lidové noviny roč.1995, č.236 [9.10.95], str.16; a v řadě dalích tiskovin;
barevný
scénář: K.Saudek Třináctiobrázková seriálově pojatá autobiografie byla otitěna ve čtrnácti deníku NEI-REPORT u příleitosti blíících se autorových edesátin. Nese podtitul "mé curviculum víte".
Nei-report, roč.6. [1995], č.10 [11.5.95]: str.9;
Zahrnují práce, které nelze zařadit s čistým svědomím mezi comicsy pro malý počet obrázků (méně ne čtyři), ale přesto mají tak výrazný comicsový charakter, e si zaslouí být k tomuto soupisu připojeny alespoň formou separátního dodatku.
černobílý
scénář: K.Saudek Jedná se vlastně víceméně o kreslený vtip, avak forma i technika kresby jednoznačně nese peče stylu comics. Tento první zveřejněný Saudkův comics byl otitěn v časopise STUDENT v roce 1966.
Student, II.roč., čtyřč.31-34 (9.8.66): str.3;
černobílý
scénář: K.Saudek Jedná se o pozvánku k premiéře filmu Street Fighter, která se konala 12.dubna 1995 v kinu Světozor.
černobílý
scénář: K.Saudek Kreslířovu představu ideální dovolené otiskl VEČERNĺK PRAHA v srpnu 1995.
Večerník Praha, roč.5. (1995), č.154 (10.8.95): str.4 D;