Pevná linka

28. října 1999

První věc, která vás napadne hned po tom, co konektor zacvakne do vaší síťové karty je: za ty prachy to musím co nejvíc využít! A tak se posadíte k počítači a po té co (možná) vyhrajete bitvu s nastavováním všemožných parametrů, položíte pravou (či levou) ruku na myš. Spustíte Netscape, nebo Explorer, nebo cokoliv jiného a začne to. Nejprve zjistíte, že téměř nepotřebuejte druhou ruku. Snad jeden prst, aby bylo možné podržet Shift či CTRL při označování souborů, ale jinak je vám celá ruka prakticky k ničemu. Zato ta, ve které držíte myš, o tu je potřeba opravdu pečovat! Také najednou dojdete k závěru, že sice nepotřebujete snídani a dvě teplá jídla denně, ale naopak prudce vzroste spotřeba sušenek a kávy. Také ve vašem osobním životě dojde k jistým posunům. Najednou je mnohem lepší si s kamarádem popovídat přes ICQ, než zajít do restaurace na nějaký ten osvěžovač. Vaše přítelkyně se změní ve fůrii, která vás stále otravuje nějakými zbytečnostmi, vaši přátelé se přetransformují v nebezpečné vetřelce, které je potřeba likvidovat, protože vás určitě přišli navštívit jen proto, aby obsadili váš počítač. Vůbec nejlepší je zamknout se a bavit se jen s jedinci, kteří jsou také konektivní a mají tudíž pochopení pro to, jak Internet usnadňuje a rozvíjí komunikaci mezi lidmi...

Jiří Brossmann

 


OBSAH

 1. Zeměplocha
  Hlavní náplní tohoto čísla je zajímavý materiál týkající se Zeměplochy. Jednak se nám podařilo získat exkluzivní rozhovor s Terrym Pratchettem, jednak vám v krátkém profilu představíme překladatele Jana Kantůrka.

  1. Jiří Brossmann a Pavel Šuchmann -- Interview: Terry Pratchett
   "Terry Pratchett prý kdesi řekl: "Můj otec byl automechanik, nevydělával moc. Žili jsme v polorozpadlém domě, kde jediný kouhoutek s vodou - studenou, samozřejmě - byl na chodbě, nebyly tu pořádné záchody, všude špína. Víte, my jsme byli tak strašně chudí, ale tak strašně nešťastní...""

  2. Jiří Brossmann -- Profil: Jan Kantůrek
   "Jan Kantůrek je nepřehlédnutelnou osobností české SF a fantasy literatury. Se zeměplošským cyklem je u nás jeho jméno spjato skoro stejně jako jméno samotného Terryho Pratchetta."

 2. Pavel Koten -- Novinky z astronomie 28. 10.
  Další balík astronomických novinek z klávesnice Pavla Kotena.

 3. Burning Fish -- The Blair Witch Project
  "Jsou skoro dvě hodiny ráno. FTP klient krátkým pípnutím oznamuje dokončení operace a mé odhodlání proletět film během půl minuty, abych se ujistil, že stahování proběhlo bez problémů, je pevné jak americký dolar. MediaPlayer se rozbíhá a první scéna se objevuje na monitoru. Prsty se samy kroutí do kombinace Alt-Enter a obraz se rozplizává přes celou obrazovku. Pátrání po Blairské čarodějnici začíná."

 4. Povídky
  1. Milan Cileček -- Blue Girl

UPOZORNĚNÍ

Upozorňujeme na zajímavou akci

RAUKON 99

--AmberCREW


Archiv