plug-ins
zlatý řez scientistický rozcestník nic :-)
amber.zine
futura
sci-tech
sci-fi
kultura
mimo
plug-ins
interakce
historie
crew
ego
BTW
archiv...
starší čísla...
MIMOCHODEM...

[8.1.2000]
Větší množství odkazů bylo přidáno do plug-inu scientistický rocestník. Kromě toho se MaC pokusil zvýšit bezpečnost serveru. No uvidíme jak to dopadne... :-)

[11.12.2000]
Tak jsme se konečně stali pořádným serverem - někdo nás hacknul. Chtěl bych požádat případné další nadšence, kteří chtějí světu ukázat jak se vyznají v operačních systémech: prosím vás, nechte nás žít.
A abych nezapomněl - BVer zaplatil obnovovací popalatek domény zine.cz. Přispět se zavázali: MaC, TopSecret, NewI'm, lithium, Comin, Giskaard a jIRI.
jIRI

[19.11.2000]
Kromě článku zabývajícího se letošními leonidami a odkazu na galerii několika zajímavých fotografií, jsme pro vás přidali nový odkaz do scientistického rozcestníku, a do sekce zlatý řez jsme vybrali dva zajímavé rozhovory s přeními českými scifisty: O. Neffem a J. W. Procházkou.

[12.11.2000]
Další změny: vytvořili jsme plug-ins, které obsahují výběr toho nejlepšího z amber.zinu (zlatý řez) a občerstvenou a alespoň částečně ověřenou verzi scientistického rozcestníku

[4.11.2000]
Opět jsme zlehka poladili xicht amber.zinu. Je to výsledek amber.session z 19.10.2000, kde jsme dohodli několik změn, které se postupně budeme snažit realizovat. Výsledkem by mělo být zbavení se historicky přežitých čísel definovaných nějakým časovým intervalem a přechod na klasickou formu, kdy v horní části hlavní stránky přibývají články, a dole odpadávají do archívu. Rovněž sekci BTW jsme se rozhodli zdvojit a určitý počet příspěvků se bude zobrazovat na hlavní stránce v pravém pruhu. Doufáme, že to bude ku prospěchu věci.

[12.10.2000]
amber.crew si vás dovoluje pozvat na amber.session, která se bude konat ve čtvrtek 19. října od 19:00 v prostorách pražského hostince U kavalíra (Jaselská 10, Praha 6).

Doprava: metrem A do stanice Dejvická, nebo tramvajemi 2, 25 a 26 na zastávku Vítězné náměstí, pak ulicí Dejvickou až k obchodu Baťa, tam zahnout doleva do Jaselské ulice a v čísle 10 (u konce ulice) průchodem do sklepních prostor. Mapa (je to ten půllitr úplně vpravo v Jaselské :-)).

Vítáni jsou všichni čtenáři amber.zinu (ale i všichni ostatní :-))

PS: Budeme označeni nějakou nenápadnou cedulí...
PPS: Pokud nebudeme ve spodní části restaurace nepropadejte panice, obejděte bar a zkuste to po schodech nahoru...

[21.9.2000]
Změna, která nastala odposledního čísla, není tak úplně patrná. Tedy pokud amber.zine prohlížíte Internet Explorerem. Pokud používáte Netscape, zvláště pak verze 4.7 a nižší, všimli jste změny hned. Ano, ano. Přešli jsme na kaskádní styly a ty se v Netscapu špatně renderují. Výhody CSS jsou především snadná upravitelnost stránky a jednodušší struktura HTML, hlavně ale to, že templaty do kterých se stránky vmezeřují, mají poloviční velikost (a to nepočítám nějakou tu grafiku, které se ušetří). Nevýhoda je už zmíněný svérazný názor Netscapu na to, jak se mají stránky udělané v kaskádních stylech renderovat. Pokud Netscapa máte, víte přesně o čem mluvím...

Pokud se vám současný vzhled amber.zinu nelíbí (ať už z jakéhokoliv důvodu) a máte graficko-designerské sklony, máte skvělou příležitost k seberealizaci: navrhněte design vlastní. Stejně by to měl někdo udělat pořádně.

Za amber.(rew: jIRI

PS:Pokud u vás tedy nastala ta situace, že zatímco předchozí čísla jste viděli vpořádku a teď je vidíte v nepořádku, mailujte.

PPS: A teď jedno opravdové BTW. Pokud máte Molotovovy koktejly už namíchané, a jste jedním z těch 12 lidí kteří bylí ve stanovém městečku na Strahově, kde je místo po 15'000 lidí, nebo patříte k těm obchodníkům, kteří v centru Prahy (Václavák a okolí) podporují výrobce dřevotřísky, měli byste si nastudovat, co se vlastně bude dít. Můžete třeba tady.

[14.8.2000]
Na četné dotazy ohledně předchozího obsahu amber.zinu (na který se dalo i dříve snadno dokliknout z hlavní stránky), upravil jIRI organizaci součásti Loňský sníh. Úplně dolů přidal pole strukturální integrity, které umožňuje ještě snadnější a radostnější přístup k předchozím verzím amber.zinu.

V pátek pojedeme na Bohemiacon. A co vy?

[23.7.2000]
Dnes je toho trochu více:

Zaprvé probíhaly, a stále probíhají dovolené, proto nebyl amber.zine updatován tak často jak bychom chtěli. Doufáme, že nyní se situace poněkud zlepší...

Zadruhé se konala jakási mini-session u BVerových doma (účast: BVer a Iva, Jíťa a lithium, Mac, NewI'm, jIRI a Káťa). Byla to moc hezká akce, která se protáhla (nebo spíše BVer, MaC a jIRI ji protáhli) do 5:00. Konzumovaly se různé druhy vína, vermut a samozřejmě nepostradatelný gin. Iva všechny zásobila množstvím naprosto úžasných poživatin. Jediná chyba byla, že akce proběhla ve středu, a ve čtvrtek, měla valná část účastníků jisté větší než malé problémy se vstáváním.

A konečně jIRI, v náhlém záchvatu programátorského nadšení, naprogramoval cosi, co mu umožňuje snadno a rychle generovat články na základě lehce předformátovaného textu a odpovídajících templatů. Následkem toho se poněkud vylepšila navigace v příspěvcích a zrychlila práce s nimi.

[10.6.2000]
Zdravé jádro (BVer, MaC a jIRI), včetně některých přispěvatelů (fidel) a svých drahých poloviček, se zůčastnili představení brněnského Ha-divadla. Produkce se všem líbila a byla provázena střídmou konzumací rozličných nápojů.
Po skončení představení několik jedinců pokračovalo ve střídmé konzumaci až do pozdních ranních hodin. Je potřeba poznamenat, že jIRIho indispozice mezi druhou a čtvrtou hodinou ranní, která byla způsobena vzájemným nepřátelstvím mezi střídmou konzumací piva (cca 8 kusů) a střídmou konzumací ginu (cca 1-2 dcl), nebyla provázena následky dlouhodobějšího charakteru. Ostatní střídmě konzumující nebyli střídmou konzumací nijak poznamenáni...

Za střídmé konzumenty: jIRI

PS: Za gin Beafeater a tonic mnohokráte děkujeme MaCovi. Pokusíme se ti nějak revanšovat!

[9.6.2000]
Po krátkém výpadku byl server amber.zine.cz znovu nahozen. K důvodu výpadku jen tolik: zkurvení spameři!!!

[18.5.2000]
Proběhla minisession. Účastnili se: BVer, MaC, jIRI. Byly řešeny věci převážně technického charakteru. Součástí session bylo promítání jednoho dílu Futuramy. V závěru se přítomní přesunuli do přilehlého restauračního zařízení a střídmě konzumovali gin a tonic (podrobnosti naleznete zde).

Zapsal jIRI.

[11.5.2000]
Konečně se podařilo dát amber.zine do publikovatelné podoby. Stále ale chybí dynamika (stránky se zatím generují staticky - ale všeho jen dočasu :-)). Na změně se pracuje a dneškem počínaje, by se mělo začít pracovat na překlopení amber.zinu z Windows NT na Linux (nový disk dodal MaC, na instalaci pracuje Dan Bárta). Doufejme, že to půjde rychle a v závěrečné fázi se to obejde bez nějakých potíží.
Jediným problémem zůstává záloha starého obsahu (pomocí TeleportPro se podařilo vyrobit statickou zálohu, ale není moc vhodná k použití). Doufáme, že pomůžou Perlovské skripty, které dodal BVer, a na míru upravuje MaC.

[29.4-30.4.2000]
O víkendu proběhla dislokovaná amber.session. Za amber.crew se zůčastnili: NewI'm, MaC, BVer a jIRI, externisté byli Iva (BVerova choť ;-), Radek, Jindřich a jeho slečna (jejíž jméno mi, bohužel, vypadlo). Akce proběhla v Ondřejově, částečně v areálu hvězdárny, částečně u NewI'ma doma. Počasí nám přálo, proto bylo možné všechna piva a valnou část ginu zkonzumovat pod širým nebem. Součastí akce bylo sledování záblesku Iridia (abychom to viděli, dokud to ještě jde ;-).
Zapsal jIRI
PS: NewI'me, díky!

[platí stále]
Psavci, pište!

[platí stále]
Sháníme grafiky a designéry, kteří by chtěli ze své svobodné vůle a zdarma pracovat na xichtu amber.zinu. Pokud máte zájem, ozvěte se.

[platí stále]
Hledáme programátory PHP, kteří by za dobrý pocit vyvíjeli redakční systém amber.zinu. Dejte o sobě vědět.

amber.zine
futura sci-tech sci-fi kultura mimo
Amber Crew