plug-ins
zlatý řez scientistický rozcestník nic :-)
amber.zine
futura
sci-tech
sci-fi
kultura
mimo
plug-ins
interakce
historie
crew
ego
BTW
archiv...
starší čísla...
ZPÁTKY DO BUDOUCNOSTI
futura pavel šuchmann: síly soumraku zvítězí, pokud jim to dovolíme
hlas lidu, hlas zboží [2.1.2002] diskuse mezi BVerem a jIRIm vyvrcholila v tomto textu, který se snaží reagovat a doplnit text "soumrak kouzelníků".
futura pavel šuchmann, jiří brossmann: opravdu soumrak kouzelníků?
hlas lidu, hlas zboží tiskomilná verze [2.1.2002] diskuse nad textem "soumrak kouzelníků".
futura jiří brossmann: soumrak kouzelníků
hlas lidu, hlas zboží tiskomilná verze [2.1.2002] složitost našeho artificiálního okolí stále roste, avšak naše schopnost chápat ho a účině kontrolovat nikoliv. plaveme v kalné řece technologie a věříme že v ní nejsou ani piraně, ani pijavice. věříme, že se bezpečně dostaneme na druhý břeh, a že nejdůležitějsí je moc se nenalokat, abychom neměli břichabol. je ale takový přístup rozumný? pokud se přístroje které každý den používáme promění v kouzelné krabičky kterým nerozumíme, máme vůbec nějakou budoucnost?
futura pavel šuchmann: digitální genetika
vox populi tiskomilná verze [24.3.2001] stručný úvod a základní perspektivy digitální genetiky (předneseno na pragoconu 2001)
futura jiří brossmann: rozšiřování lidství
tiskomilná verze [31.1.2001] stručný úvod do problematiky rozšiřování lidského organismu (předneseno na pragoconu 2001)
futura jiří brossmann: i, jako internet
tiskomilná verze [11.12.2000] internet začíná ovlivňovat stále více oborů lidské činosti. poněkud skrytý, a poměrně málo diskutovaný je jeho vliv na lidskou komunikaci a způsob, jakým získáváme informace. tento text se snaží tuto mezeru alespoň částečně zaplnit.
jiří brossmann: peníze až v první řadě
tiskomilná verze [4.11.2000] tvrdí se, že prozatím je na internetu téměř všechen obsah zdarma. je tomu opravdu tak? a jak dlouho to vydrží? aneb analýza různých možností platby za poskytovaný internetový obsah, včetně několika výhledů do budoucnosti
amber.zine
futura sci-tech sci-fi kultura mimo
Amber Crew